• Ново
LFI Lights - Pack 2 - Авто Тестирање Излез Знак - УЛ Заверена - Hardwired Црвени LED - Батерија Копија Итни Осветлување - LEDRBBSTx2

LFI Lights - Pack 2 - Авто Тестирање Излез Знак - УЛ Заверена - Hardwired Црвени LED - Батерија Копија Итни

DEN 1065.60
Залиха

Износ

Ги исполнува или го надминува UL924 (21 посебни тестови), NEC, OSHA & NFPA 101 Живот Безбедност Кодот барања.Вбризгување-украсениот, ВО пламен retardant, големо влијание домување.Континуирано го следи AC, батеријата напон, светилки и полнење коло.LED индикатор за светло покажува неуспех.Единицата автоматски се врши NFPA потребни месечни и годишни тестирање.Универзална монтажа крошна за врвот или на страна инсталација. 120 или 277 VAC операција.Едноставен, ефикасен и безбеден излез знак.Вклучува резервната батерија, работи на двете 120 или 277 VAC.Faceplate вклучува knock-out лево/десно стрелките.Им овозможува на врвот, странични или рамна планината инсталација.Тела е 1 или 2 двострано.Оваа единица ќе се само тест на секои 28 дена за 5 минути, и 90 минути на секои 6 месеци.Ги исполнува или го надминува UL924 (21 посебни тестови), NEC, OSHA & NFPA 101 Живот Безбедност Кодот барања.

Декларирани својства

Најдобри предлози