• Ново
eSUN Миг PLA Филамент 1.75 mm, Светкавиот Сјајот PLA 3D Печатач со Вжарено, 1KG Гајтанот 3D Печатење со Вжарено за 3D Печатачите, Треперењето Розова

eSUN Миг PLA Филамент 1.75 mm, Светкавиот Сјајот PLA 3D Печатач со Вжарено, 1KG Гајтанот 3D Печатење со Вжарено

DEN 621.12
Залиха

Износ

【Миг PLA】Блескава и сјајна ефект на површината на печатени објект.Совршен за уметности & занаети проекти, вазни и други 3 D испечатени предмети кои би можеле да имаат корист од sparky bling изглед.Компатибилен со повеќето од FDM 3 D Печатари. 【Стабилна Димензионални Толеранција】Минимум толеранција и ниска warping да се обезбеди доследна хранење и стабилна отпечатоци, не затнување, нема меурчиња, исклучително високо успешна стапка, што резултира со одличен површина и се многу прецизни. 【Метежот Слободни и Без Приклучување】Целосна 1 KG 3 D печатач со вжарено ролна, совршен заобленоста и многу помал дијаметар толеранција, не се поклопуваат или метежот, помалку stringing, силна слој лепливоста.Се топи добро, се хранат правилно и постојано без затнување на млазницата или екструдер. 【Еколошки PLA】Миг PLA е мешавина на PLA и сјајот елементи.Направени со скроб суровини добиени од обновливите извори на растенијата ресурси, biodegradable и еко-пријателски, не-токсични и ниска мирис, без штета на корисникот и животната средина. 【Vacuumed Запечатено Пакување】1 KG Гајтанот Миг PLA Филамент доаѓа во запечатен вакуум торба со desiccant торба, лесно да одржувате вашиот 3 D печатач filaments на оптимално складирање состојба и слободни од прашина или нечистотија, пред отворање на vacuumed запечатено пакување.

Декларирани својства

Најдобри предлози