• Ново
uxcell 20K NTC Thermistor Сонда 19.7 Инчен Нерѓосувачки Челик Чувствителни Температура Temp Сензор за клима уред

uxcell 20K NTC Thermistor Сонда 19.7 Инчен Нерѓосувачки Челик Чувствителни Температура Temp Сензор за клима

DEN 143.76
Залиха

Износ

NTC 20 K висока точност сензор на температура, мерење на температура опсег : -30°C до +105°C (-22°С до +221°F).Нерѓосувачки Челик водоотпорен сонда, 5mm кол 25мм должина, брзо температура спроведување. 500mm(20 инчи) жица должина, XH2.54-2 P приклучокот.Широко Апликација за Домаќинство Апарати : клима уред, фрижидер, ладилник, вода, оган, воздух бојлер, машина за миење садови, фен,итн.Широко Примена во Контрола на Температурата Систем : Стаклена градина, аквариум итн.За Домаќинство Апарати : клима уред, фрижидер, ладилник, вода, оган, воздух бојлер, машина за миење садови, фен,итн.За Автомобили : Автомобилски клима уред, сензор на температура на вода, внесувањето воздух сензор на температура, моторот.За Контрола на температурата Систем : Стаклена градина, аквариум итн.

Декларирани својства

Најдобри предлози