• Ново
Surge Protection Уредот, DC1000V 2P 20KA~40KA Куќа Ниско Напонски Бран Arrester Уред

Surge Protection Уредот, DC1000V 2P 20KA~40KA Куќа Ниско Напонски Бран Arrester Уред

DEN 470.16
Залиха

Износ

PC пламен retardant материјал домување surge protector е направен од PC пламен retardant материјали, со добар квалитет и парична казна перформанси, достоен на вашиот избор.Перформансите на стабилност напон arrester уредот е направен од прецизни електронски компоненти, стабилни перформанси, добра спроводливост, која им помага да работат поефикасно.Лесна инсталација напон arrester уред има карактеристики на стабилни перформанси, 2 P rail монтажа, едноставна операција.Време на одговор : ≤25ns, отценети напон : DC1000 V, максимална испуштање струја : 40k A.Апликацијата Широко се користи во електрични системи и моментален overvoltage електрични системи и вчитување на електрична опрема, итн.Лесен за употреба Напонски бран пренапони молња уред за заштита монтажни собранието, лесно да се разменуваат и исклучете го приклучокот.Стандард 36 MM железнички инсталација и може да се користи во дистрибуцијата кутија.Спецификација : Материјал : PC Пламен retardant материјал Број на столбови : 2 P време на Одговор : ≤25ns Оценет напон : DC1000 V Максимална испуштање струја : 40 KA До : ≤3.0 kv Тежина : Околу.254g/9oz Пакет листа : 1 x Куќа Surge Protector .

Декларирани својства

  :
Material:
PC Flame retardant material 
Number of poles:
2P 
Response time:
≤25ns 
Rated voltage:
DC1000V 
Maximum discharge current:
40KA 
Up:
≤3.0kv 
Weight:
Approx.254g/9oz
  :
Package list:
 
1 x House Surge Protector  :

Најдобри предлози