• Ново
Притисок на маслото Сензор, Сензор за Притисок Предавателот Трансдуцерот G1/4in Притисок Сензор Предавателот Трансдуцерот, за клима уред Променлива Фреквенција Пум?

Притисок на маслото Сензор, Сензор за Притисок Предавателот Трансдуцерот G1/4in Притисок Сензор Предавателот

DEN 432.00
Залиха

Износ

Мала тежина, мали димензии, лесно да го инсталирате и да работат, G1/4in интерфејс големина.Главно се користи во автомобилската, клима уред, променлива фреквенција пумпа за вода и други области.Црвено кабел за анодна+, црна кабел за катоден‑ жолта кабел за излезниот сигнал.DC5 V Текст, DC0.5-4.5 V излез, дојде со кабел на пакетот за лесна инсталација.Не се носат, стабилни перформанси, мала долгорочни лебдат, долг живот, јаглероден челик материјал.Функција : 1. Главно се користи во автомобилската, клима уред, променлива фреквенција пумпа за вода и други области.2. Мала тежина, мали димензии, лесно да го инсталирате и да работат, G1/4in интерфејс големина.3. Не се носат, стабилни перформанси, мала долгорочни лебдат, долг живот, јаглероден челик материјал.4. DC5 V Текст, DC0.5-4.5 V излез, дојде со кабел на пакетот за лесна инсталација.5. Црвено кабел за анодна+, црна кабел за катоден‑ жолта кабел за излезниот сигнал.Спецификации : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Притисок Сензор Материјал : Јаглерод steel Model : HK1100 CRange : 0-1mpa Input Напон : DC5 VOutput Напон : DC0.5-4.5 VInterface : G1/4in Wiring : Црвена кабел за анодна+Црна кабел за катоден‑Жолт кабел за излезниот сигнал.Пакет Листа : 1 x Сензор 1 x-Кабел .

Декларирани својства

Најдобри предлози