• Ново
Forney 71760 5-Инчен Алуминиум Оксид Пескарење Диск со 7/8 Инчи Арбор, 50-Ронки

Forney 71760 5-Инчен Алуминиум Оксид Пескарење Диск со 7/8 Инчи Арбор, 50-Ронки

DEN 158.64
Залиха

Износ

Одличен квалитет на алуминиум оксид челик пескарење и мелење диск.Идеален за заварување мелење, мешање, доработка, deburring и други општа намена апликации.Може да се користи на повеќето типови на челик, како и fiberglass и пластика.Користи посебна топлина третираат керамички обложени алуминиум оксид жито за сечење акција и долг живот.На Forney 71760 5-Инчен Алуминиум Оксид Тип 1 Челик Пескарење и Мелење Тркала се одличен квалитет на алуминиум оксид.Идеален за заварување мелење, мешање, доработка, deburring и други општа намена апликации.Може да се користи на повеќето видови на челик, како и fiberglass и пластика.Користи посебна топлина третираат (керамички обложени) алуминиум оксид жито за брзо сечење акција и долг живот.Forney Индустрии е еден од Америка е најдолгата оперативни семејство во сопственост на метални работи производ компании.Основана во 1932 година, Forney нуди повеќе од 5,000 производи за хардвер, автомобилската, фарма и сточарство и не-it-yourself пазари. 5-Инчен (127-мм) алуминиум оксид Тип 1 челик пескарење и мелење тркала. 7/8 Инчи (22.23-мм) арбор големина. 50 Ронки.Барања за гаранција мора да се изврши во рок од 90 дена од датумот на купување.Доказ за купување потребно.Оваа гаранција не покрива било кој производ кој е предмет на злоупотреба, занемарување, небрежност или несреќа, или што се користи во било кој начин спротивно на целта што се наменети.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Европски Стил Нерѓосувачки Челик Таванот Полица,Ресторан, Бар Виси Таванот Полица,2 Ниво Виси Партиција Полица/Декоративни
  • Ново

Европски Стил Нерѓосувачки Челик Таванот Полица,Ресторан, Бар Виси Таванот Полица,2 Ниво Виси Партиција Полица/Декоративни

DEN 1756.80

Применливи сценарија : дневна соба / кујна / кафуле / менза / бар,итн.Совршен дизајн : Таванот Полица виси ц