• Ново
Вода Притисок Сензор, Воздушен Притисок Сензор Сензор за Притисок, HK1100C Сензор за Притисок, Притисок Предаватели за Променлива Фреквенција Пумпа за Вода клима уред

Вода Притисок Сензор, Воздушен Притисок Сензор Сензор за Притисок, HK1100C Сензор за Притисок, Притисок Предаватели

DEN 835.20
Залиха

Износ

DC5 V Текст, DC0.5-4.5 V излез, дојде со кабел на пакетот за лесна инсталација.Црвено кабел за анодна+, црна кабел за катоден‑ жолта кабел за излезниот сигнал.Главно се користи во автомобилската, клима уред, променлива фреквенција пумпа за вода и други области.Не се носат, стабилни перформанси, мала долгорочни лебдат, долг живот, јаглероден челик материјал.Мала тежина, мали димензии, лесно да го инсталирате и да работат, G1/4in интерфејс големина.Функција : 1. Главно се користи во автомобилската, клима уред, променлива фреквенција пумпа за вода и други области.2. Мала тежина, мали димензии, лесно да го инсталирате и да работат, G1/4in интерфејс големина.3. Не се носат, стабилни перформанси, мала долгорочни лебдат, долг живот, јаглероден челик материјал.4. DC5 V Текст, DC0.5-4.5 V излез, дојде со кабел на пакетот за лесна инсталација.5. Црвено кабел за анодна+, црна кабел за катоден‑ жолта кабел за излезниот сигнал.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Притисок Сензор Материјал : Јаглерод steel Model : HK1100 CRange : 0-1mpa Input Напон : DC5 VOutput Напон : DC0.5-4.5 VInterface : G1/4in Wiring : Црвена кабел за анодна+Црна кабел за катоден‑Жолт кабел за излезниот сигнал.Пакет Листа : 1 x Сензор 1 x-Кабел .

Декларирани својства

Најдобри предлози