• Ново
Labcon 1141K20PK, 1030-265-000-9 Eclipse Beveled Точка Жолта Pipet Совет, во Eclipse Рефил, Стерилни, 200µL, Пакување од 960

Labcon 1141K20PK, 1030-265-000-9 Eclipse Beveled Точка Жолта Pipet Совет, во Eclipse Рефил, Стерилни, 200µL,

DEN 938.16
Залиха

Износ

Одговара на Повеќето Популарни 200u L Pipettors.Beveled Точка.АТП, RNase/DNase и Endotoxin Бесплатно (не-pyrogenic).Полипропилен USP Класа VI смола.Autoclavable.Labcon Eclipse pipet совети вклучуваат како стандард, многу функции кои се достапни од други добавувачи само како посебни надградби.Сите Eclipse совети ние правиме се направени од висок квалитет 100% чиста девица медицински одделение полипропилен, па вие нема да најдете рециклираната пластика во нашите совети.Ние пред-тест смола за да се обезбеди без extractables се присутни.Секој многу е лабораторија тестиран и сертифициран без забележливи Nuclease (Rnase/Dnase), Endotoxin (pyrogen) контаминација и сертифициран за U. S. P. резултати.Смоли се претходно тестирани за метал контаминација.Сите наши Eclipse совети во лавици се спакувани во нашата марка Теал полици.Овие полици се изработени од полипропилен и се autoclavable постојано.Тие имаат цврсти latch шарки дека нема да дојде освен како помал квалитет совет полици и посебен snap заклучување дизајниран така што ќе не фатат на вашиот ракавици.Исто така можете да добиете Eclipse совети во resealable zip стил торби, во заменливите патрони за уредите за нашите Пагоди систем, во Eclipse refills, и полици кои биле sterilized користење на зрачењето.

Декларирани својства

Најдобри предлози