• Ново
DUANDETAO LCD Дисплеј + екран на Допир Панел за Dell Место 11 Про 10.8 инчен (Остар LQ108M1JW01)(Црна) Екран Замена на Делови (Боја : Црна)

DUANDETAO LCD Дисплеј + екран на Допир Панел за Dell Место 11 Про 10.8 инчен (Остар LQ108M1JW01)(Црна) Екран

DEN 667.20
Залиха

Износ

Замена на старите, скршени, испукана, оштетена една 3.Пред да се обидете било поправка, бидете сигурни дека земјата себе е ESD (електро статични празнење) на рака.Пред Инсталацијата Notes Tips 1 : Тест пред инсталацијата Кога тестирањето, не се отстрани било каква заштитна фолија или ознаки.Ние силно препорачуваме тест пред инсталацијата.И ве молам не сила тоа да бидат инсталирани во вашиот мобилен телефон.LCD Замена на Делови.Ако тестот на OK, ве молиме инсталирајте ја.Совети 2 : Симулира тестирање Екран замена е многу кревка производ.Над 90 степени свиткана ќе предизвика црн екран.LCD Замена на Делови. Секој објект има се проверуваат и во добра состојба пред превозот 6. Професионалната инсталација е препорачливо. Направите вашиот уред да погледнете повеќе освежување од кога и 4.Ние не ќе биде одговорен еднаш на екранот е инсталиран.LCD Дисплеј + екран на Допир Панел за Dell Место 11 Про 10.Ние не ќе биде одговорен еднаш на екранот е инсталиран.Се осигура дека вие носете заштита за очите и употреба на претпазливи да не го исечете прстот со стакло splinters.Ве молиме симулира тестирање, што значи мобилен телефон, освен, (матичната плоча + LCD или екран) поврзани аудио кабел и нови замена, моќ, тестот ќе заврши.Совети 3 : не повеќе од свртите кабелот ве Молиме бидете сигурни дека LCD кабел не над-свиок. Замена LCD Дисплеј + Екран на Допир Digitizer Собранието за Dell Место 11 Про 10.Ако тоа не може да го покаже, ве молиме контактирајте со нас на многу прв пат.8 инчен (Остар LQ108 M1 JW01)2.8 инчен (Остар LQ108 M1 JW01)(Црна). Целосно се вклопуваат и да работат 5.

Декларирани својства

Најдобри предлози