• Ново
Shiwaki USB 3.0 HDMI Видео Картичка 4K 1080p 60Hz Видео Рекордер за во Живо Стриминг

Shiwaki USB 3.0 HDMI Видео Картичка 4K 1080p 60Hz Видео Рекордер за во Живо Стриминг

DEN 791.76
Залиха

Износ

USB3.0, 300~350 MB/s пропусен опсег, компатибилен со USB 2.0 (40 MB/s пропусен опсег).Тоа може да една HD HDMI видео сигнал, за снимање на видео сигнали до 1080p/60 Hz, HDMI влез 4 K/60 Hz, Поддршка UACUVC протокол, поддршка 48 KHz PCM аудио земање мостри стапка.Компатибилен со Windows 7, 8, 8.1, 10 или подоцна, со Linux оперативен СИСТЕМ, со оперативен систем оперативен систем.Тоа може автоматски да детектира внесување на видео формат и автоматски ќе се прилагоди за да го поставите излезна големина и рамка стапка, Тоа може автоматски да детектира внесување на аудио формат и да го конвертирате да 48 KHz PCM аудио.Нема потреба да се инсталира драјверот, plug and play (репродуцирај); Мали димензии,лесно да се носат.

Декларирани својства

Најдобри предлози