• Ново
LCD Дисплеј + екран на Допир Панел за Dell Место 11 Про 10.8 инчен (Остар LQ108M1JW01) (Црн) (Боја : Црна)

LCD Дисплеј + екран на Допир Панел за Dell Место 11 Про 10.8 инчен (Остар LQ108M1JW01) (Црн) (Боја : Црна)

DEN 1622.40
Залиха

Износ

Ние не ќе биде одговорен еднаш на екранот е инсталиран.Пред да се обидете било поправка, бидете сигурни дека земјата себе е ESD (електро статични празнење) на рака. Секој објект има се проверуваат и во добра состојба пред превозот 6.Над 90 степени свиткана ќе предизвика црн екран.Замена LCD Дисплеј + Екран на Допир Digitizer Собранието за Dell Место 11 Про 10.Ве молиме симулира тестирање, што значи мобилен телефон, освен, (матичната плоча + LCD или екран) поврзани аудио кабел и нови замена, моќ, тестот ќе заврши.Ова ќе го спречи статички електрицитет од оштетување на електронските компоненти во рамките на телефонот.8 инчен (Остар LQ108 M1 JW01).Совети 3 : не повеќе од свртите кабелот ве Молиме бидете сигурни дека LCD кабел не над-свиок.Ние не ќе биде одговорен еднаш на екранот е инсталиран. Професионалната инсталација е препорачливо.Ако тестот на OK, ве молиме инсталирајте ја.Се осигура дека вие носете заштита за очите и употреба на претпазливи да не го исечете прстот со стакло splinters.Ние силно препорачуваме тест пред инсталацијата.Совети 2 : Симулира тестирање Екран замена е многу кревка производ. Направите вашиот уред да погледнете повеќе освежување од кога и 4.Замена на старите, скршени, испукана, оштетена една.8 инчен (Остар LQ108 M1 JW01)2.

Декларирани својства

Најдобри предлози