• Ново
LEHNN 32.8 Метри Линк Кабел Синџир со 20 Hummer Clasps и 50 Скок Прстени Ѓердан Накит Синџир Гајтанот за Занает DIY Изработка на Накит

LEHNN 32.8 Метри Линк Кабел Синџир со 20 Hummer Clasps и 50 Скок Прстени Ѓердан Накит Синџир Гајтанот за Занает

DEN 638.40
Залиха

Износ

Направени од високо-квалитет метал, безбедно и не-токсични, бесплатно на олово и никел, противалергиски, не е лесно да се скрши, издржлив, безбеден за чувствителна кожа. 1 ролери синџир со 50 отворите скок прстени и 20 hummer clasps.Доволно да ги задоволи вашите разни накит изработка на проекти.Тоа може да бидат заменети со други привезоци, кристално привезоци, string приврзоци и др.Креирај свој личен ѓердан или накит.Синџирот ролни во ролна за да се избегне knotting; кога не е во употреба, само се тркалаат назад до ролна, лесен за употреба и чување.Многу погодна за DIY накит одлуки, како ѓердани, белегзии, anklets, телото синџири, слоевит синџири, итн.и други значења.Спецификација : Материјал : Alloy Color : Како show Size : синџир должина од 10m/32.8 Метри, синџир ширина 0.2 cm Weight : 95g Package содржи : 1 сет се тркалаат chain50pcs отворите скок rings20pcs hummer clasp Warm забелешки : 1.Злато позлатен ќе се оксидираат по долго време, бојата ќе потемни, препорачливо е да се држат настрана од вода и влажни места.2.Ве молиме да ги симнат на извртени крстот синџири за долг животен век.3.Ликвидација на ризик и chocking опасности постојат, ве молиме да се биде внимателен кога децата си играат со нив.

Декларирани својства

Material:
Alloy
Color:
As show
Size:
chain length 10m/32.8 Feet, chain width 0.2cm
Weight:
95g
Package contains:
1 set roll chain :
50pcs open jump rings :
20pcs lobster clasp :
Warm notes:
1.Gold plated will oxidize after a long time, the color will darken, it is recommended to stay away from water and humid places. :
2.Please take down the twisted cross chains for a long lifespan. :
3.Winding risk and chocking hazard exist, please be careful when kids play with them. :

Најдобри предлози