• Ново
LED Дневни Работи Светла, LED Дневни Работи Светла Водоотпорен 2‑Боја Магла Светилка Замена за Almera Latio Сончево Обратно 14-17 за Дневно Водење на Светлината LED Дневната Св

LED Дневни Работи Светла, LED Дневни Работи Светла Водоотпорен 2‑Боја Магла Светилка Замена за Almera Latio

DEN 2121.36
Залиха

Износ

Функции со висока светлина, добра водоотпорен и топлина дисипација, сигурен квалитет.Во случај на несреќа, времето на реакција на идване возачи може да биде значително подобрена, што е повеќе од сигурни и практични.за Автомобил Додаток 2 парчиња на Денот.000 часа, со прегревање за заштита на уреди за да се спречи прегревање и горење. Оваа дење работи светла за зголемување на безбедноста при возење.за Двојна Боја Магла Светилка.за Дневно Водење на Светлината LED. Ако ние не можеме да го исправиме, ние ќе го замени или да му ги надомести на куповната цена со e-подарок картичка. [Професионални производство] : Производство во строга согласност со фабричките стандарди, стабилни перформанси, одлична изработка, строги фабрика за контрола на квалитетот за тестирање, професионална изработка, со високи перформанси и висока сигурност.Подобрување на ноќта видливост, густа магла, силниот ветер и обилните, и подобри перформанси. [Практичен и удобен] : Едноставен за инсталација, лесен за употреба, plug and play, може директно да го замените стариот или оштетен, за да ви овозможи со најголема удобност. [Функција] : Висока светлина, добра водоотпорен и топлина дисипација, сигурен квалитет. Светла LED сијалица, со живот до 50.Капки, spills и испукани екрани покриени од еден ден за преносни производи само.Не deductibles или да се додаде на трошоците.Други дефекти покриени по производителот ќе истече.000 часа, со прегреат уред за заштита за да се спречи прегревање и горење.Делови, работна сила и превозот вклучени.за Дневната Светлина Водоотпорен светилки drl.Плановите се важи само за нови или заверена обновена производи купени во последните 30 дена без претходно постоечките штета.

Декларирани својства

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Daytime Running Lights
Material:
ABS+ High Brightness LED
Color:
As Pictures Shown
Voltage:
12V
Fitment:
Replacement for Nissan Almera Latio Sunny Versa 14-17 :
Package List:
2 x Daytime Running Lights  :
1 x Harnes :

Најдобри предлози