• Ново
Аналогни Multimeter Преносни Висока Чувствителност Multimeter Отпор Покажувачот на Мини Стандард за Индустрија со Тест Пен

Аналогни Multimeter Преносни Висока Чувствителност Multimeter Отпор Покажувачот на Мини Стандард за Индустрија

DEN 666.96
Залиха

Износ

100% сосема нов и висок квалитет.Може да се измери DCV, AC напон, DCA, Ω, дб, батерија мерење.Полно опремен, тој е безбеден и сигурен да работат.Интегрирани структура и тоа е лесно да се носат.Оваа multimeter е на висока осетливост и точност. 1. 100% сосема нов и висок квалитет 2. Интегрирани структура и тоа е лесно да се носат 3. Може да се измери DCV, AC напон, DCA, Ω, дб, батерија мерење 4. Полно опремен, тој е безбеден и сигурен да работат 5. Оваа multimeter е на висока осетливост и точност .

Декларирани својства

Condition:
100% Brand New
Model:
 KT7003
DC Voltage:
10V / 50V / 250V / 500V ±5% fs2kΩ / V.
AC Voltage:
50V / 250V / 500V ± 5% fs2kΩ / V.
DC Current:
25mA / 250mA±5% fs
Resistance:
R10K / R10MΩ±5% full arc
Continuity Test:
no
Decibel Test:
4~56dB
Color:
yellow and black
Battery Test:
yes (1.5V AA and 9V)
Power:
1.5V AAA battery* 1
Accuracy:
DC±5%, AC±5% Meter calibration period is one year
Environmental conditions to ensure accuracy:
18℃~ 28℃ humidity less than 75% RH
Weight:
Approx. 198g / 7.0oz
Size:
Approx. 120 * 85 * 30mm / 4.7 * 3.3 * 1.2in
  :
Package List:
1 * Multimeter :
1 * Test Pen(connected multimeter) :
1 * 1.5V Battery(inside multimeter) :

Најдобри предлози