• Ново
Timpfee 9005/HB3+9006/HB4 Висок/Низок Зрак Сијалица Комбо, Одговара За Хонда Граѓански (2004-2013) LED Светла, 6000K Ладно Бела Светлина, Супер-Светли Замена Светилки за Полнење, Пакува?

Timpfee 9005/HB3+9006/HB4 Висок/Низок Зрак Сијалица Комбо, Одговара За Хонда Граѓански (2004-2013) LED Светла,

DEN 1377.36
Залиха

Износ

Долго range:6000 K боја температура и 200m светлина опсег.Добра Компатибилност : На светлата е погоден за повеќето автомобили на истиот модел.Не постојат.Apprication : Надградба за Car,Truck,SUV,RV HID Xenon Headlight,ALL ВО ЕДЕН Стил, нема дополнителни возачот е потребно .Боја температура на светилка е 6000 K и тоа може да ви понуди широк спектар на бела светлина. Силна топлина дисипација : опремена со високо молчи топлина дисипација фан, брзина до 12000/мин, топлина дисипација ефикасност, може да се избегне температура акумулација на монистра, продолжување на работниот век на монистра. Висока осветленост : најновите CSP со 6000 K ладно бела LED чип; 200% посветла од постојните халоген фарови.Висока Осветленост : На светлата е 200% посветла отколку нормално halogens.Дури и во екстремни случаи, тоа може да функционира нормално.Може да се вози без никакви грижи во текот на ноќта бидејќи светилка ви овозможува јасен преглед. Едноставен за Инсталација : Инсталација трае само 10 минути.Напон : 9 V да 36 V.Нема реле и capacitor.Specification Manufacturer Дел Број : 1904 година ДОВЕДЕ headlamp Wattage : 60 W/Пар , 30 W/Bulb Hight прозрачна ефикасност Flux:9600 LM/Пар 4800 LM/Bulb Waterproof : IP68. 360 Нема Мртов Агол Luminescence : Постојат 8 бисери на врвот на производот, со поширок спектар на осветлување и нема Мртов Агол Luminescence.Нема capacitor.До 5000hrs Услуга Живот : LED светлата е опремена со високо молчи топлина дисипација фан која може да забрзате за да 12000/мин за да се осигура нејзината врвен перформанс и топлина дисипација ефикасност. IP68 водоотпорен : користење на интегриран радијатор и алуминиумско тело авто-ладење, водоотпорен и топлина-доказ.

Декларирани својства

Најдобри предлози