• Ново
Безбедност Пребивање 8мм Бебе Безбедност Нето Скалите Балкон, протокол бр Градина Нето, Коноп Јаже Нето, Децата Качување Нето, Скалило Балкон Анти-падот Безбедност

Безбедност Пребивање 8мм Бебе Безбедност Нето Скалите Балкон, протокол бр Градина Нето, Коноп Јаже Нето, Децата

DEN 410.40
Залиха

Износ

★Постојат многу користи за заштитни мрежи, како што се декоративни фото ѕидови, деца качување игри, кои може да се користи како мрежи за различни топки, фарма птици и животни.Заштитна Нето, Безбедност Нето, Јаже Net Dear семејство инсталира безбедносна мрежа за вашето дете или домашни Миленичиња!Безбедноста Јаже за заштита на мрежата е неопходен за заштита на партнерот во секојдневниот живот. ★[Заштита нето Цврсти и издржливи] поддршка за мулти-големина и решетката големина прилагодување, на нето тока не е слобода, тоа е безбедно и убава, еколошки и не-загадувачките, Сончање.Ако оваа безбедносна мрежа е инсталирана на балкон или по скалите, тоа е многу корисно за заштита на децата и што ги прави побезбеден.★Широко се користат јажиња : скали, балкони, lofts, windows, градини, качување, лулашки, hammocks, висечки мостови, градинки, училишта, трговски центри, ресторани, забава паркови, продавници за облека, виси облеката мрежи, покривот таванот мрежи, декоративни мрежи, заштита на растенијата мрежи , тунел мрежа, блокирање на животните мрежи, децата се загрози-отпорни мрежи, пет изолација мрежи, безбедноста на децата мрежи, мачка мрежи, итн.Заштитни нето има многу намени, како што се декоративен фото ѕид, кој може да се користи како мрежа на различни фарма птици и животни.Тоа не само што се заштитува вашето семејство и деца, но, исто така, може да ги красат вашата животната средина. ★[Заштитна нето-големина] Заштитна нето јаже дебелина 8мм(0.Тоа е погоден за сите видови на внатрешни работи надворешна декорација, анти-паѓа и заштита.Тоа е исто така висока-квалитет на заштита на детето качување net The јаже нето-е погоден за балкон, скалите, миленичиња, деца, фискултурна сала, игралиште, градина, училиште или спортски клуб.

Декларирани својства

Product Name:
Hemp rope net
Safety net material:
jute
Protective mesh size:
1x1m , 1x2m , 1x3m , 1x4m , 1x5m , 1x6m , 2x2m , 2x3m , 2x4m , 2x5m , 3x3m , 3x5m , 3X7m , 4X4m , 4X6m , 5X5m(customizable)
Safety rope:
Diameter about:
8mm(0.31 in)
Mesh spacing:
8X8cm , 8X10cm , 8X12cm
Rope color:
jute color (other colors can be customized)
The woven mesh is suitable for indoor/outdoor use and can be used anywhere. :
★Widely used ropes:
stairs, balconies, lofts, windows, gardens, climbing, swings, hammocks, suspension bridges, kindergartens, shopping malls, restaurants, amusement parks, clothing stores, hanging clothes nets, roof ceiling nets, decorative nets, plant protection nets , tunnel network, blocking animal nets, children's shatter-resistant nets, pet isolation nets, child safety nets, cat nets, etc.
★Recommended size:
Photo wall:
rope thickness 3-6mm, mesh 8-12cm;
Clothes hanging net:
rope thickness 8-12mm mesh 8-15cm;
Decorative net:
rope thickness 6-20mm mesh 6-25cm;
Ceiling :

Најдобри предлози