• Ново
Течни Ниво Сензор,Високо и Ниско Ниво на Водата во Контрола Плови Префрлате од не 'Рѓосувачки Челик Резервоарот Голема Големина од не' Рѓосувачки Челик Двојно Плов?

Течни Ниво Сензор,Високо и Ниско Ниво на Водата во Контрола Плови Префрлате од не 'Рѓосувачки Челик Резервоарот

DEN 1406.40
Залиха

Износ

Акцијата спектар на две лебди на двојно плови прекинувачот е 10мм.Ние ќе се потрудиме да ви обезбеди со пријатен шопинг искуство.Карактеристики : Нерѓосувачки челик плови прекинувач, која е ликвидна на ниво на контрола уред со едноставна структура и практично користење. Потрошувачка е активиран од страна на плови switch погоре и долниот плови switch ќе престане да работи.Дренажа е започната од страна на горниот плови прекинувач, и долниот плови switch ќе престане да работи.Спецификација : Состојба : 100% Сосема нов Напон : DC 0-110 V Материјал : 304 од не ' Рѓосувачки челик Изборен Стил : Float 300мм, Плови 400mm, Плови 500mm Пакет Листа : 1 x Течни Ниво Сензор.Широка примена опсег : нивото на водата сензор за резервоарот за вода/пумпа ниво на контрола; за рибата резервоарот и аквариум систем; за нивото на водата контрола на апарати за домаќинство; за нивото на водата контрола на базени, фонтани, езера, водопади, итн. Нормално вода доза е следново плови switch за да започнете, над плови switch не престане да работи.Во споредба со општите механички прекинувачи, што има предности на малата големина и долг животен век.Исклучителна материјал : float прекинувач, со користење на високо-квалитетни материјали, прецизен технологија, висока прецизност и стабилна работа, стабилни перформанси, издржлив и не е лесно да се оштети, долг животен век, точни мерења.Со високи перформанси : Double float switch, нормално вода доза процесот е започнат од страна на пониските плови вклучите, а во горниот плови switch ќе престане да работи. Контактите во внатрешноста се состои од полињата за префрлање со многу висока чувствителност.

Декларирани својства

Најдобри предлози