• Ново
THINBIT 3 Pack LGT043D2RCR004 0.043 Ширина 0.108 Длабочината, Соголени Карбид, Агол Радиус 0.004, Grooving Вметнете за Челик, Леано Железо и Челик со Прекината Намалувања

THINBIT 3 Pack LGT043D2RCR004 0.043 Ширина 0.108 Длабочината, Соголени Карбид, Агол Радиус 0.004, Grooving

DEN 1371.60
Залиха

Износ

Видете Преземање подолу објект фотографии за детални информации за производот, технички информации и компатибилен toolholders.Намалувања до .108" длабоко.Може да се користи за разделба акции да .216".Намалувања флеш да collet лице или рамо со поголем дијаметар.Дизајниран за grooving и мулти-насочен вртење.Се користи за генерирање на жлебови, arcs и агли.Соголени DURA-MAX 2000 карбид grooving вметнете за челик, леано железо и челик со прекината намалувања.Користење со Голема серија toolholders.Користете RH директно или LH 90 степени.Купи директно од THINBIT.МИЛО 'N ПРЕТВОРИ 3 Pack LGT043 D2 RCR004 'L' Серија, Соголени карбид, Grooving insert (внеси).043" широк, Агол Радиус, .004" радиус, .108" длабочина на сечење.DURA-MAX 2000 е разноврсна и тешки под-micron жито карбид.Поради својата висока кратката руптура сила и казна жито структура, DURA-MAX 2000 врши и со прекината намалувања.Ова одделение се препорачува за намалување на челик, од леано железо и челик.Кајзерот Алатка Company, Inc.ги прави сите производи во Форт Вејн, Индијана и има над 50 години за производство на THINBIT производи.Нашите принципи се Квалитетни Производи, Брза Испорака и кои се занимаваат со Клиентите.Ве молиме Имајте во предвид : Конечната трошоците за превозот ќе се пресметува на работа врз основа на вредноста на сите THINBIT предмети се подредени.THINBIT, МИЛО 'N СВРТИ и DURA-MAX се регистрирани заштитни знаци исклучиво дозвола за Кајзер Алатка Company, Inc.во U. S. и/или други земји.

Декларирани својства

Најдобри предлози