• Ново
12-24X1 1/4 Unslotted Хексадецимален за Миење Само Дупчење Завртка Целосна Тема 410 Нерѓосувачки Челик (Пакет Количина 3,000) П.Н.Е.-1220KWMS410 од Korpek

12-24X1 1/4 Unslotted Хексадецимален за Миење Само Дупчење Завртка Целосна Тема 410 Нерѓосувачки Челик (Пакет

DEN 753.60
Залиха

Износ

Тип на BSD : На 18-8 нерѓосувачки вежба завртка нуди чувствувате отпорност на корозија додека 410 нерѓосувачки завртка ќе се вежба преку потешко материјал од 18-8. Цврстина на материјалот да биде drilled треба да биде минимум 10-20 Rockwell цврстина поени помалку отколку на завртката е цврстина.Минимална torques се исти за и нерѓосувачки челик само-вежба завртки.Вежба време е за 2,5 секунди за 1mm дебела плоча. 410 или 18-8 нерѓосувачки челик.СЛИКИТЕ СЕ НА ПРЕТСТАВНИК НА ОБЈЕКТОТ, НО НЕ НА ВИСТИНСКИОТ ОБЈЕКТ.Производ димензии, заврши, раководител ознаки, нишка должина, печат форма или фалсификување форма, итн., може да се разликуваат од тие на сликата.Производите се гарантира да се исполнат спецификациите на кои тие се произведени.Спецификации овозможи tolerances во димензии и форма, која може да варира од многу многу.Тип на BSD : На 18-8 нерѓосувачки вежба завртка нуди чувствувате отпорност на корозија додека 410 нерѓосувачки завртка ќе се вежба преку потешко материјал од 18-8. Цврстина на материјалот да биде drilled треба да биде минимум 10-20 Rockwell цврстина поени помалку отколку на завртката е цврстина.Минимална torques се исти за и нерѓосувачки челик само-вежба завртки.Вежба време е за 2,5 секунди за 1mm дебела плоча. 410 или 18-8 нерѓосувачки челик.

Декларирани својства

Најдобри предлози