• Ново
Peissy Ротари Cam Changeover Switch LW28-125/3 660V 125A 3 Позиција 12 Терминали Универзална Селектор Прекинувач ON/Off/ON

Peissy Ротари Cam Changeover Switch LW28-125/3 660V 125A 3 Позиција 12 Терминали Универзална Селектор Прекинувач

DEN 1031.76
Залиха

Износ

✔ Име На Производ : Changeover Прекинувач; Модел Бр. : LW28-125/3 ; Адаптери : 660 V; О : 125 A. ✔ Пол Броеви : 3 Пол; Позиции : 3 Позиции(1-0-2, ON/OFF/ON); Терминали Количина : 12. ✔ Вкупната Големина : 160 x 90 x 90mm /6.30" x 3.54" x 3.54"(L*W*T); Вкупната Тежина : 858g. ✔ Акција Тип : Latching; Пакет Содржина : 1 x Changeover Прекинувач, 5 x Завртки, 1 x Упатството. ✔Ротационен селектор дизајн прекинувач, лесен за контрола, плоштадот плоча и завртки за лесно монтирање.Погоден за дебелината меѓу 1mm да 5mm на монтажа одбор.Changeover switch главно погодни за електрични жици во прекинувач и Верверица кафез тип асинхрони мотор start-up, наназад, брзо прекинувачи, исто така, може да се направи конверзија на контрола коло, тестирање на опрема за контрола на префрлате, или да се промени-преку прекинувачот за електрично заварување машини и друга опрема.- Функција пластични надворешен материјал, 3 позиции(ON/OFF/ON), заклучување акција тип,- Погоден за дебелината меѓу 1mm да 5mm на монтажа одбор. - Ротари селектор дизајн прекинувач, лесен за контрола, плоштадот плоча и завртки за лесно монтирање.Спецификација : - Име На Производ : Changeover Switch - Модел Бр. : LW28-125/3 Ui : 660 V; О : 125 A - Позиции : 3 Позиции(1-0-2, ON/OFF/ON) - Терминали Количина : 12 - Вкупната Големина : 160 x 90 x 90mm /6.30" x 3.54" x 3.54"(L*W*T) - Вкупна Тежина : 858g - Акција Тип : Latching - Пакет Содржина : 1 x Changeover Прекинувач, 5 x Завртки,1 x Упатството.

Декларирани својства

Најдобри предлози