• Ново
Јута Пневматски 1/4Od 1/8 Npt Воздух Унија Машки Притисни Воздухот кој Влегува Директно пневматски фитинг Никел-Обложено Месинг Пневматски Притисни Поврзете Фитинзи В?

Јута Пневматски 1/4Od 1/8 Npt Воздух Унија Машки Притисни Воздухот кој Влегува Директно пневматски фитинг Никел-Обложено

DEN 407.76
Залиха

Износ

Mpa 150 psi притисни цевка фитинзи спојка авиокомпанија брзо се поврзете.Не, исто така, заборавајте да ја проверите на надворешни конектори површината за било нула. Употребата на пневматски конектор е ограничен на областите кои се особено склони кон оган бес 3.Од друга страна, постои ограничен простор за овална ракав.Круг ракавот е на располагање за било водовод потреби.Друга течност видови се строго забрането.Употребата на други видови на моторот може да се оштети истиот и понатаму води кон "дупките" во системот .Во ситуација каде вредноста е доста тешко да се постигне,користете го препорачува torques да го промени правецот на цевки.Цевката конектори се главно направени за воздух и вода .Тело : Никел Позлатен Месинг Печат, O-Ring NBR pushlock воздух фитинзи воздух фитинзи. За да се избегне "дупките" во системот и да се оштети,си се препорачува да се спротивстави на искушението на додавање на дополнителна носивост на притисни конектори УПАТСТВО за КОРИСНИКОТ Внимателно да се испита на цевка конектори завршува за десен агол сечење.

Декларирани својства

Најдобри предлози