• Ново
Nitecore P12 Светло 2015 Издание 1000Lm-Вклучува 3400mAh Батеријата & D2 Полнач

Nitecore P12 Светло 2015 Издание 1000Lm-Вклучува 3400mAh Батеријата & D2 Полнач

DEN 2098.80
Залиха

Износ

Втората генерација 'Кристал Слој Технологија' во комбинација со 'Прецизност Дигитални Оптика Технологија" стр.Страна switch интерфејс обезбедува една рака работа и лесен пристап до сите функции.Страна switch карактеристики индикатор светлината која ја прикажува преостанатата енергија од батеријата.Висока ефикасност регулатива коло обезбедува непоколеблива излез.Бродови Надвор Во Рок Од Еден Работен Ден!.На Nitecore P12 LED светилка е најновата прилог на Nitecore е Прецизност Серија.Користење на најновите КРИ XM-L2 T6 ДОВЕДЕ во комбинација со голем дострел мазна рефлектор, на P12 емитира многу светла 950 lumens со фрли на далечина до 222 метри.На P12 исто така, може да се произведе 1 лумен во ултра-ниска режим за до 520 часа на траење.Интегрирани мемориска функција им овозможува на вашите неодамнешни излез на владата да се зачуваат за следната употреба.Опремен со 'Кристал Слој Технологија' и 'Прецизност Дигитални Оптика Технологија" на P12 произведува максимална рефлектор перформанси.На P12 се напојува со 2x CR123 A батерии или 18650 1x клетката, така што може да се регулира осветленоста и runtime соодветно.Специјализирани U-облик tailcap го олеснува работењето со ракавици и исто така го спречува случајно активирање Спецификации : LED : КРИ XM-L2 T6 Работи на : 2x CR123 A или 18650 1x (Батерии НЕ се вклучени) Излез mode/Траење : ***Максимална : 950 lumens / 1.25 hr ***Средината на : 210 lumens / 6hrs ***Ниска : 50 lumens / 28hrs ***Светулка : 1 lumens / 520hrs Врв Зрак Интензитет : 12,450 cd Димензии : ***Должина : 5.47" (139mm) ***Body Дијаметар : 1" (25.4 mm) ***Рамки Дијаметар : 1" (25.4 mm) Тежина : 3.1 .оз (88g) (со исклучок на батерии).

Декларирани својства

Најдобри предлози