• Ново
Деца Камерата, Камерата Играчки High‑Definition со Lanyard за Деца за Подарок

Деца Камерата, Камерата Играчки High‑Definition со Lanyard за Деца за Подарок

DEN 1298.16
Залиха

Износ

Лесна screwless дизајн, избор на безбеден и еколошки материјали, силни и издржливи, усвојување АБС еколошки material3.Лесна screwless дизајн, избор на безбеден и еколошки материјали, силни и издржливи, усвојување АБС еколошки материјал.4 x во(рачни мерења на локации, може да се мали грешки)Предна Камера за Снимање Резолуција : 1920x1080 WRear Камера Снимање Резолуција : 1920x1080 WBattery Тип : литиум Полимер батерија (вградената батерија)Батерија Модел : 440922 Battery Капацитет : 610m Ah Pixel : 2800 WCamera Резолуција : 6108x4581 WVideo Резолуција : 1920x1080 WPhoto Начини : 8 Видови на сцена избор / зум предниот и задниот дел од снимањето / насмевка на снимање / фото налепница / континуирано снимање / темпиран shooting Charging Време : 2-3h Photographing Време : 2-2.Функција : 1. На предниот и задниот дел двојна камери направи selfies повеќе пригоден, 2800 W high‑definition пиксели, дозволете им на децата да открие повеќе убави евиденција, јасно и веднаш се замрзне рамка за да се збогати childhood2.Долго јаже виси на вратот, кратко јаже пренослив.Lanyard дизајн, лесно за деца да се носат кога ќе излезе.Едно‑копче за да се вратите, едноставна операција, во согласност со деца е природна работа природа, и брз излез.Дозволете им на децата да ја откријат убавината на светот, се зголеми желбата за знаење, правење фотографии/видео записи снимање на растот на бебето, и креативноста на бебето.

Декларирани својства

Item Type:
Kids Camera
Material:
ABS+PC
Size:
Approx. 9.4 x 4.4 x 6cm / 3.7 x 1.7 x 2.4in(manual measurement, there may be slight errors)
Front Camera Recording Resolution:
1920x1080W
Rear Camera Recording Resolution:
1920x1080W
Battery Type:
Polymer lithium battery (built-in battery)
Battery Model:
440922
Battery Capacity:
610mAh
Pixel:
2800W
Camera Resolution:
6108x4581W
Video Resolution:
1920x1080W
Photo Modes:
8 Kinds of scene selection / zoom front and rear shooting / smile shooting / photo sticker / continuous shooting / timed shooting
Charging Time:
2-3h
Photographing Time:
2-2.5h
Number of Photos Taken:
About 200
Recording Time:
About 1.5 hours
Photo Storage:
1G can store about 300 photos
Video Storage:
1G can save about 5 minutes of video
Maximum Support:
32GB
Function:
Take photo, video
How to Use:
1. Press (Settings) key 5 times to enter parameter setting :
2. Press the (up and down direction) key to se :

Најдобри предлози