• Ново
SuperMoss (56121) Лале Корисни Грешка Хотел, Штала Црвена

SuperMoss (56121) Лале Корисни Грешка Хотел, Штала Црвена

DEN 671.76
Залиха

Износ

Од суштинско значење за насловна & органско градинарство!.Сите природни материјали.Корисни предаторски грешки се задржи помали инсекти исклучување растенија.Одличен проект за деца.Pollinators треба дома во вашата градина!.Вашиот pollinators & корисни грешки треба дома во вашата градина!Нашите корисни грешка хотели се забавуваат & практична прилог на вашиот дом градина.Тие се совршени за децата да научат за органско земјоделство, предаторски инсекти, & pollinators.Хотелите харбор корисни грешки кои ги држат инсекти како aphids исклучите нашите растенија.Pollinators користите хотели за да се развие од јајце за возрасни, каде тие можат да се овозможи репродукција на цветни растенија!Помош домаќин овие суштински видови право во вашата градина!.

Декларирани својства

Најдобри предлози