• Ново
Epionce | Обновување Лајт Лицето Лосион | Facial Лосион | Анти-Стареењето нега на кожата | За Комбинација, Мрсна и проблематична Кожа

Epionce | Обновување Лајт Лицето Лосион | Facial Лосион | Анти-Стареењето нега на кожата | За Комбинација,

DEN 1776.00
Залиха

Износ

Обнови + Зајакнување : Хидрат со Анти-Стареењето Центар.Обнови + Зајакнување производи хидрат на кожата и да се обезбеди оптимално бариера-зголемување на придобивките за да се намали видливи појавата на фини линии, брчки и други знаци на стареење.Како да го Користите : Аплицира 1-3 пати на ден.Употреба : Обновување Лајт Лицето Лосион е хидратантен лосион кој ја намалува појавата на фини линии и брчки.Тоа содржи исти активни состојки како Обнова на Лицето Крем но во најсветлите тежина формула.Работи Најдобро Со : Нежно Пенење или Lytic Гел за Чистење, Прочистувачките Тонер, Lytic за типот на кожата, Интензивно Одбрана Серум, Epionce сончање.Epionce : Epionce е лекар-сила за нега на кожата линија создадена од страна на клинички дерматолог, д-Р Карл Thornfeldt.Нашето нежно и ефикасно формули се paraben-free, мирис-бесплатно, сулфат-бесплатно, глутен-бесплатно, и не-comedogenic.Epionce обновување лајт лицето лосион е ултра-светлина, брзо се апсорбира формула дизајнирана да овозможи лесен хидратација на кожата и бариера за заштита.

Декларирани својства

Најдобри предлози