• Ново
Крпа вечера Салфети-Лен Памук-18x18 Со Hemstitched-Природна Боја,Свадба Салфетки,Коктели Салфетки,Вечера Салфетки,Украсни Салфетки, Mitered Агли, Машина Перат Вечера Салфетки

Крпа вечера Салфети-Лен Памук-18x18 Со Hemstitched-Природна Боја,Свадба Салфетки,Коктели Салфетки,Вечера Салфетки,Украсни

DEN 551.76
Залиха

Износ

ВИСОК-КВАЛИТЕТ ТАБЕЛА ПОСТЕЛНИНА — Нашата вечера салфети се направени од 88% памук & 12% Лен, sewed & hemmed со екстра-тешки крои, и се пофали colorfast пигменти – спречување на прерана протриване, расклатување на завршува, и исчезнува од материјалот, така што можете да ги користите овие години да дојде.Ниско железо ако е потребно.ЛЕСНО е ГРИЖА - Нашата мека, долга-трајни hemstitch вечера салфети се трајни и лесни да се користи повторно и повторно!Повторна употреба нив од страна истурам ги во машина за перење - нежно циклус, собори сува ниска.Овие Салфети нуди елегантен изглед на dinning табела.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Крпа Салфети - Пакување од 200 (12 X 12) Инчен Перат Крпа Салфети - Ткаенина Салфетки за Голема Свадба/Партии/Вечера/Ресторан/Домашна
  • Ново

Крпа Салфети - Пакување од 200 (12 X 12) Инчен Перат Крпа Салфети - Ткаенина Салфетки за Голема Свадба/Партии/Вечера/Ресторан/Домашна

DEN 503.76

Некои од придобивките на Салфетки се : Крпа салфети се повеќе издржливи.Вечера Салфетки, 100% Памук, Салфе�