• Ново
REOLINK 4K Отворено Home Security Камери, Рое IP Надзор, Паметни Човекови/Возило Откривање, Работа со Smart Home, RLC-822A (3X Оптички Зум) Пакет со RLC-842A (5X Оптички Зум, IK10 Vandalproof)

REOLINK 4K Отворено Home Security Камери, Рое IP Надзор, Паметни Човекови/Возило Откривање, Работа со Smart

DEN 4535.52
Залиха

Износ

Она што е во пакет?. ⭐ 1x RLC-822 A камера со неговите додатоци. ⭐ 1x RLC-842 A камера со неговите додатоци.Оперативен Температура : -10°C - +55°C (14°F - 131°F).Оперативен Влажност : 10% - 90%.Answer : ___________________________ Note : Smart репродукција/alert работи само на Reolink Стан или кога камерата ги поврзува да Reolink NVR со хардвер верзија на N2 MB02/H3 MB18/N3 MB01. Прашање 1 : Како да го добиете камери работи?Одговор : Со моќност од IEEE802.3af Рое на копчињата/инјектор/12 V DC адаптер(Не е вклучен), може да се постави и пристап камерите преку Reolink Стан, Reolink КОМПЈУТЕР клиент, или web пребарувач(ОДНОСНО, Edge, Chrome, Firefox, Safari).Прашање 2 : тие Ќе работат со Reolink NVR или систем?Answer : Да.Reolink NVRs со хардвер верзија на N2 MB02/H3 MB18/N3 MB01 поддршка на smart детекција/репродукција за RLC-822 A и RLC-842 A.Можете да ја потврди компатибилноста преку Систем за Информации на NVR.Вие би можеле да живеат видите овие камери на вашиот Reolink NVR со хардвер верзија H3 MB02 или H3 MB16 според најновата верзија на firmware.Прашање 3 : Дали камерата е компатибилна со софтвер од трети лица/System/NVR?Одговор : TThe RLC-822 A и RLC-842 A IP камери може да се додаде до одреден софтвер од трети лица/NVR како што Blus Ирис или Synology, но ние само може да се обезбеди целосна компатибилност помеѓу оваа камера и Reolink NVR/софтвер.

Декларирани својства

Најдобри предлози