• Ново
WiFi Камера, Професионални Пан Навалите видео надзор, Надзорот на Системот за Внатрешна Бебе Соба Трајни Повеќе Безбедно(#2)

WiFi Камера, Професионални Пан Навалите видео надзор, Надзорот на Системот за Внатрешна Бебе Соба Трајни Повеќе

DEN 1307.76
Залиха

Износ

2(Шарени), 0.2 (Назад и Бела)Ден и Ноќ Conversion Mode : Automatic МЦП Инфраред Filter Digital Намалување на Шумот : Поддржува 3 D Дигитална Бучава Reduction Monitoring : Support Intercom : Support Automatic Следење : Support PTZ Контрола : Support Video Компресија Стандард : H.Со целосна функции : далечинско вклучување/исклучување на видео, повеќе симултано гледање, прикажување, движење откривање на алармот, снимање на видео, аларм за видео и други функции.11b/g/n Intelligent Аларм : Движење Detection Waterproof Одделение : IP66 Supported Протоколи : TCP/IP, UDP, P2 P, DNS, DHCP, RTSPInterface Протокол : за Protocol Platform Приклучните : Поддршка на P2 P и Товар (Корисниците можат да користат товар по купување на cloud услуги, додека обичните корисниците можат да користат P2 P)Општи Функции : Една клучните Обновување, Двојно Поток, Повеќе Симултано Гледање, итн. 1 RJ45 Ethernet интерфејс, 10/100 adaptive, поддршка RTSP/DHCP и други мрежни протоколи.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Wifi Camera Material : ABSColor : Како слика shown Pixel : 1080 PSensor : 0. Со целосна функции : далечинско вклучување/исклучување на видео, повеќе симултано гледање, прикажување, движење откривање на алармот, снимање на видео, аларм за видео и други функции.Мини купола камера, IP66 водоотпорен, може да се инсталира на отворено и во затворен простор, не заземаат простор. 264 видео кодирање, висока компресија сооднос, добар квалитет на сликата, и поддржува динамичен проток контрола. Донесува за Icsee програма, WIFI конекција, далечински мониторинг, така што ќе може да се следи во секое време и секаде, излегувам на леснотија.Функција : 1. 264 Storage Функција : Локалната Меморија за Складирање (Не се Вклучени)/Cloud Video Wifi : Стандард IEEE802.

Декларирани својства

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Wifi Camera
Material:
ABS
Color:
As picture shown
Pixel:
1080P
Sensor:
0.1 lx /F1.2(Colorful), 0.01 lx/F1.2 (Back and White)
Day and Night Conversion Mode:
Automatic ICR Infrared Filter
Digital Noise Reduction:
Supports 3D Digital Noise Reduction
Monitoring:
Support
Intercom:
Support
Automatic Tracking:
Support
PTZ Control:
Support
Video Compression Standard:
H.264
Storage Function:
Local Memory Storage (Not Included)/Cloud Video
Wifi:
Standard IEEE802.11b/g/n
Intelligent Alarm:
Motion Detection
Waterproof Grade:
IP66
Supported Protocols:
TCP/IP, UDP, P2P, DNS, DHCP, RTSP
Interface Protocol:
for Protocol
Platform Docking:
Support P2P and Forwarding (Users can use forwarding after purchasing cloud services, while ordinary users can use P2P)
General Functions:
One-key Recovery, Double Stream, Multiple Simultaneous Viewing, etc.
Communication Interface:
1 Rj45 10M/100M Adaptive Ethernet Port
APP:
for Icsee
Package List:
1 x Camera  :
1 x Power Supply :
1 x Screw Pack :
1 x Waterproof Kit& :

Најдобри предлози