• Ново
DB TAC INC 2-7x32 Компактен Rangefinder Осветлени Црвена/Зелена Боја Reticle Опфатот со Слободни Прстени 11mm Dovetail Планината

DB TAC INC 2-7x32 Компактен Rangefinder Осветлени Црвена/Зелена Боја Reticle Опфатот со Слободни Прстени 11mm

DEN 1701.60
Залиха

Износ

2-7x32 Компактен RANGEFINDER .223 .308 Опфатот Со Слободни Прстени.Бланширан од една солидна парче од авион одделение алуминиум тело да го издржат постојана тешки одвратна.Магла доказ и шок-отпорни домување.Прстен За 11mm 3/8" Dovetail Планината вклучени.Windage и висина прилагодување.Опис : Зголемување : 2 X-7 X Magnifications од 2 X до 7 X, Зелена/Црвена illuminations со 5 светлината adjustments Tube Дијаметар : 1" Цел : 32 мм Око Олеснување : 4" Излез Ученик : 16 - 4.6 mm FOV (стапки на 100 yds.) : 14 - 4.6 М. О. А. : 1/4 Крај : Мат Црна Должина : 10.5" Тежина : 12 мл.Пакување листа : 1.Обемот 2.Еден пар на Обемот прстени(Одговара 11mm 3/8" Dovetail Планината) 3.Леќа За Фотографирање 4.Ален алатка Забелешки : 1.Поради светлината и на екранот разлика,боја на објектот може да биде малку поинаков од слики. 2.Ве молиме овозможи случајна грешка, бидејќи на вештачки мерење.

Декларирани својства

Најдобри предлози