• Ново
LensCoat Покрие Маскирна Neoprene Поклопец на Леќите на Камерата за Заштита на Nikon 600 F4 ЗИС, Дигитални Кавер - (lcn600aisdc)

LensCoat Покрие Маскирна Neoprene Поклопец на Леќите на Камерата за Заштита на Nikon 600 F4 ЗИС, Дигитални

DEN 2543.76
Залиха

Износ

Заштита од удари, dings, nicks, и елементи Како што се вода, песок, прашина итн.Маскирна обрасци помогне да се прикрие со кршење до обликот на објективот.Neoprene делува како топлинска бариера заштита на раце од топла и ладна.Слајдовите на Како ракав.Направен во САД.Lens Coat за Nikon 600 F4 зис Lens Coat N600 AIS telephoto поклопец на Леќите нуди вашиот вредни опрема некои заштита од инциденти и испакнатините, зачувување на својата препродажба вредност.Вклучува дел со Лепенка на затворањето, за кога леќата сенка е лизна напред.

Декларирани својства

Најдобри предлози