• Ново
ЛЕ LED Светилки, 60W Еквивалент 5000K бел ден Бело Не-Dimmable, A19 E26 Стандард Медиум База, УЛ Наведени, 8.5 Вати, Пакет на 6

ЛЕ LED Светилки, 60W Еквивалент 5000K бел ден Бело Не-Dimmable, A19 E26 Стандард Медиум База, УЛ Наведени,

DEN 407.76
Залиха

Износ

Стандард E26 База - Лесно завртка во било светло тела со среден завртка база.УЛ Наведени ЛЕ светилки биле тестирани и наведени од страна на Underwriter Лаборатории, што значи дека ги има исполнето своите ригорозни национално признати безбедносни барања.Без груби отсјај.Она што Ќе Добиете за - 6 Не-dimmable A19 E26 LED светилки.Го замени стариот блескаво светилки за посветла и енергија-friendly дома.LED светилки може да трае до 11.Со боја температура од 5000 kelvin, овие LED светилки се обезбеди мирно и удобно бела светлина, за секоја соба.Меркур слободни, доведе слободни.Исклучително Долг Живот.5 W LED ќе се спаси повеќе од 86% на електрична енергија сметка на осветлување.Стандард A19 Форма со E26 База.Оваа вредност пакет доаѓа со 6 светилки, секој со 720 lumens на светлината на излез од само 8.LED светилки може да трае до 11.000 часа, многу подолго од блескаво и халоген светилки, заштеда на вашиот напор и пари во замена светилки постојано.11000 Часа животен век - Секоја сијалица се очекува да трае повеќе од 10 години (врз основа на 3 часа/ден), заштедува на трошоци и кавга на честа замена на сијалица.Меркур слободни, доведе слободни.Без треперење.Го замени стариот блескаво светилки за посветла и енергија-friendly дома.Широко се користи во табела светилки, подни светилки и отворен pendant тела за вашата спална соба, дневна соба, трпезарија, или било каде за дома или за комерцијална употреба.Без груби отсјај.

Декларирани својства

Најдобри предлози