• Ново
Амазон Основите 100W Противвредност, дневна светлина, Dimmable, 10,000 Час Живот, A19 LED Сијалица | 6-Пакет

Амазон Основите 100W Противвредност, дневна светлина, Dimmable, 10,000 Час Живот, A19 LED Сијалица | 6-Пакет

DEN 378.48
Залиха

Износ

Со живот од 10,000 часа, на сијалицата ќе трае над 9 години (врз основа на 3 часа на употреба секој ден).Обезбедува 1600 lumens на светлината веднаш, без чекање време да се загрее до целосна brightness - идеални за места кои бараат светлина.Со поврзани боја температура од 5000 kelvin, оваа крушка симулира бел ден, обезбедување на свежи бела светлина, за секоја соба.Оваа LED сијалица користи само 15 watts на енергија, заштеда до $93.50 текот на животниот век на сијалица, наспроти неговата блескаво еквивалент (врз основа на 3 часа/ден, 11 центи/k Wh, може да се разликуваат во зависност од стапки и употреба).Оваа сијалица чини само $1.81 годишно да работат (врз основа на 3 часа/ден, 11 центи/k Wh) што го прави економска алтернатива за блескаво светилки.Не се подобни за пратки до Калифорнија.Опис на производот Основите 100 W Противвредност, дневна светлина, Dimmable, 10,000 Час Живот, A19 LED Сијалица 6-Пакет Од Производителот Основи.

Декларирани својства

Најдобри предлози