• Ново
Luxrite BR40 LED Светилки, 85W Противвредност, 3000K Мека Бела, Dimmable, 1100 Лумен, ПРЕДВОДЕНА од Поплави Светлина, Крушка, 14W, E26 Медиум База, Внатрешна/Надворешна - Совршени за Стати

Luxrite BR40 LED Светилки, 85W Противвредност, 3000K Мека Бела, Dimmable, 1100 Лумен, ПРЕДВОДЕНА од Поплави

DEN 3118.80
Залиха

Износ

ЗАШТЕДИТЕ ЕЛЕКТРИЧНА енергија - се Елиминира 82% на вашата електрична енергија употреба од страна на префрлување вашиот 85 вати блескаво поплава сијалица со 14 W LED BR40 поплава сијалица.Веднаш намали цената на вашата електрична сметка, со тоа што инвестицијата во заштеда на енергија LED светилки.DIMMABLE - да Преземат контрола на вашиот канцеларијата и домот осветлување потреби со способноста да се намали за 10% осветлување излез.Поставите вашиот R40 LED dimmable поплави светла според вашето расположение и да ги преземат задоволство во пријатна атмосфера во секое време.ДОЛГОТРАЈНИ - Изградена со восхит 25,000 часа на живот, нема замена ќе бидат потребни за следните 22 години, кога се користи 3 часа/ден.Тоа значи дека секоја BR40 LED сијалица трае 12x подолго од еквивалент блескаво floodlight сијалица.СЕКОГАШ СВЕТЛА - Изградена со издржлив дизајн ја прави совршена внатрешна/надворешна поплава сијалица.Овие влажни локација оценет BR 40 LED светилки ќе заличи вашата кујна, канцеларија, дневна соба, патио, или било кој простор со 1100 lumens на светлина, која ќе може да го цениме.СПЕЦИФИКАЦИИ - 14 W (85 W Еквивалент), 3000 K (Мека Бела), 1100 Lumens, 110° Зрак Агол, Dimmable, ПРЕДВОДЕНА од Поплави Крушка, Влажна Локација Оценет, УЛ Наведени, E26 Стандард База, 25,000 Час Живот, 3-годишна Гаранција.

Декларирани својства

Најдобри предлози