• Ново
Westinghouse Осветлување 3516600 54-Watt (400-Вати Еквивалент) T30 бел ден Висока Лумен име магнат База LED Сијалица

Westinghouse Осветлување 3516600 54-Watt (400-Вати Еквивалент) T30 бел ден Висока Лумен име магнат База LED

DEN 1496.64
Залиха

Износ

Westinghouse е доверлив, глобален бренд.Производ референтен број 35166.Led чипови на врвот се обезбеди Omni directional light излез, идеален за база до апликации.Произведува слични светлината да се криеше, и карактеристики боја рендерирање Индекс (CRI) на 80, за супериорен квалитет на светлината.Висока лумен T30 LED замена за 400 W блескаво, 105 W CFL и 250 W КРИЕШЕ (баласт мора да биде одмина за HID), користи само 54-watts на енергија.оваа трајни LED одржува високо светлина излез во текот на животниот век на сијалицата кога во споредба со криеше светилки.40 инчи x 12.40 инчи x 12.Подолго-трајни, енергија-заштеда на алтернативни да се криеше, висока wattage CFL и блескаво светилки.Сијалица живот на 50, 000 просечната номинална часа, трае 45.На Westinghouse 54-вати T30 LED сијалица е идеален за апликации кои бараат екстремно светла извори на светлина.Го заменува висока лумен 277 volt светилки кои работат на 277 volt градење на мрежа без трансформатор или баласт.Westinghouse знае осветлување и нуди производи со исклучителен квалитет, сигурност и функционалност.Разноврсна, име магнат база поведе со универзална монтажа позиција, може да се инсталира база нагоре, база надолу или хоризонтална, и е погоден за употреба во влажни локации и дадените тела со минимум тела димензија на 12.Таа се врти на веднаш да полна осветленост и се слободни од штетни меркур.

Декларирани својства

Најдобри предлози