• Ново
16 W LED Лента на Светлина за Опасен Локација Осветлување - 24 Површината Планината Бар - Класа 1 Поделба

16 W LED Лента на Светлина за Опасен Локација Осветлување - 24 Површината Планината Бар - Класа 1 Поделба

DEN 2145.60
Залиха

Износ

Овие Кри Led диоди обезбеди над 90 lumens по вати излез и имаат 70% лумен задржување на 50 000 часа давајќи им поголема ефикасност и оперативни живот од споредливи LED.Оваа светлина е изградена на прав обложени екструдиран алуминиум за одлична јакост и издржливост и е оценет IP54 за заштита од изложеност на јавните вода и ограничени прашина ingress.0 УЛ 1598 IP54 Ingress Protection T3 Temp Стаорец. 16 Вати LED кој произведува 1208 лумен на светлината.Led диодите во оваа единица се Кри X-Светилка XR-E единици кои се избрани за нивната висока лумен по вати сооднос и екстремно долг живот.Издржливост/Монтирање : GSLEDIP24 опасни локација LED светло е изградена од екструдиран алуминиум со тешка прав грб заврши за голема сила и издржливост.Овој низок напон експлозија доказ светлина може да се управува со или 12 или 24 volt DC струја (изберете подолу) и се состои од 6 стапки на поврзување на води со стандардни два жица конфигурација.Класа I Поделба 2 Групи A B C D АДС 22.Стандард Триаголник Крајот Монтажа Голема Заграда.Домувањето е IP54 оценет обезбедување ограничен ingress protection против dusts и основните заштита против јавните вода како дожд.Купи Американската во Согласност Со Ларсон Електроника GSLEDIP24 е низок напон експлозија доказ осветлување решение одобрен за Класа 1 Поделба 2 средини и ETL 1598 согласност за употреба на влажни локации.

Декларирани својства

Најдобри предлози