• Ново
Achromatic Цел Леќа,КП-60X PL60X Achromatic Цел Леќа Металуршки Микроскоп Додаток Компоненти

Achromatic Цел Леќа,КП-60X PL60X Achromatic Цел Леќа Металуршки Микроскоп Додаток Компоненти

DEN 292.80
Залиха

Износ

Цел леќа е најважниот оптички компонента на микроскоп, и го направи токму. 60 X зголемување, работната далечина на 1.22 мм, погоден за металуршки микроскоп.Тоа има широк агол на гледање и широко поле на гледање, и тоа е лесно да се инсталира и користи.Сликата е јасна и светла, што го прави лесно да се набљудуваат на внатрешната структура на објектот.Мала тежина, мали димензии, лесна за носење, тоа е еден од неопходен прибор за микроскопа.Спецификација : Предмет Тип : Цел Леќа Материјал : Алуминиум Легура Модел : КП-60 X Зумирате : PL60 X (Пролет) Број Отворот : 0.75 Работа на Далечина : 1.22 mm / 0.05 во тоа Како да го Користите : се Добие производ, прв поглед на леќа параметри, инсталирај го на соодветниот уред, и може да се набљудуваат и да се измери Пакет Листа : 1 x Цел Леќа 1 x Производ Инсталација Цртање.

Декларирани својства

Најдобри предлози