• Ново
48MP Индустриски Камера 1080P HD HDMI USB 100X Електронски Микроскоп Континуирано Зум за Возрасни Деца

48MP Индустриски Камера 1080P HD HDMI USB 100X Електронски Микроскоп Континуирано Зум за Возрасни Деца

DEN 8885.28
Залиха

Износ

Модел : Камера со HDMI USB2.0 две-начин за излез.Слика сензор : 48 MP сензор.Рамка го оценувате : 60 F/S @ HDMI излез.Филм големина : 4 K (30fps) 2 K (30fps) 1080 P (60fps) 720 P (60fps). (Забелешка : Ако ви треба за да снимате 4 K или 2 K видео, треба да се користи SD-HC class-10 ТФ-картичка.). 48 MP Индустриски Камера 1080 P HD HDMI USB 100 X Електронски Микроскоп Континуирано Zoomspecification : Модел : Камера со HDMI USB2.0 двонасочна output Image сензор : 48 MP sensor Frame го оценувате : 60 F/S @ HDMI output Movie големина : 4 K (30fps) 2 K (30fps) 1080 P (60fps) 720 P (60fps)(Забелешка : Ако ви треба за да снимате 4 K или 2 K видео, треба да се користи SD-HC class-10 ТФ-картичка.)Шел : сите metal Support : Тип C lens Digital зголемување : 5 пати дигитален zoom White рамнотежа : автоматско/manual Cross курсорот : поддршка за мулти-боја, прилагодлив size TF картичка интерфејс : максимум 32 GVideo формат : MOVHDMI интерфејс : HDMI / USB output Picture : 48 M 8000 X6000 / 38 M 7168 X5376 / 26 M 5888 X4416 / 20 МИЛИОНИ 5120 X3840 / 16М 4608 X3456 Language : Кинески/English Mirror : support Frequency : 50 / 60 H-z Monitor : 16 : 9/16 : 10/4 : 3 Grid линии : 15 хоризонтални линии, 15 вертикални линии, центар скала линија, прилагодено боја, size Power набавка : 12 V 1 AThe пакетот вклучува : 1 x camera1 x моќ adapter1 x HDMI cable1 x далечински управувач.

Декларирани својства

Model:
Camera with HDMI USB2.0 two-way output
Image sensor:
48MP sensor
Frame rate:
60F/S @ HDMI output
Movie size:
4K (30fps) 2K (30fps) 1080P (60fps) 720P (60fps)
(Note:
If you need to record 4K or 2K video, you need to use an SD-HC class-10 TF card.)
Shell:
all metal
Support:
Type C lens
Digital magnification:
5 times digital zoom
White balance:
automatic/manual
Cross cursor:
support multi-color, adjustable size
TF card interface:
maximum 32G
Video format:
MOV
HDMI interface:
HDMI / USB output
Picture:
48M 8000X6000 / 38M 7168X5376 / 26M 5888X4416 / 20M 5120X3840 / 16M 4608X3456
Language:
Chinese/English
Mirror:
support
Frequency:
50 / 60H-z
Monitor:
16
Grid lines:
15 horizontal lines, 15 vertical lines, center scale line, custom color, size
Power supply:
12V 1A
The package includes:
1 x camera :
1 x power adapter :
1 xHDMI cable :
1 x remote control :

Најдобри предлози