• Ново
MECCANIXITY ABS Гравирање Двојна Боја Лист 7.9x11.8inch Бела/Портокал за Значка, Знак, DIY Резба Пакет на 12

MECCANIXITY ABS Гравирање Двојна Боја Лист 7.9x11.8inch Бела/Портокал за Значка, Знак, DIY Резба Пакет на 12

DEN 669.60
Залиха

Износ

Двојно боја лист е еден вид на инженеринг пластични специјално користи за гравирање се состои од два слоеви на бои.Широко се користи во гравирање знаци листови, канцеларија знаци, билборди, што укажува листови, број одбори, сигнализацијата листови, внатрешни работи и рекламирање декорација листови, DIY engrave листови, занает проекти, панели,итн.Пакет од 12 Мазна Површина ABS Лист; Должина : 200mm/7.9 инчен; Width : 300мм/11.8 инчен; Дебелина : 1.2 mm/0.05 инч.Гравирање Длабочина : Помалку од 0.2 мм/0.008".ABS Лист е нов материјал во одборот индустрија, изработени од АБС како база, која има добри механички својства на цврстина, висока затегнувачка и добро влијание сила.Тоа не е лесно да се деформира, има висок димензионална стабилност.Тоа е првиот избор на материјал за да се замени PC одбор, во споредба со акрил одбор, нејзината цврстина е многу добра, што може да ги исполни барањата на внимателна обработка на производи.лесно е да се држи и да се наслика, и не е лесно да се скрши.Алатки : Гравирање машина, двојно-боја одбор.Се стави на грб на одборот директно на масата и да ја поправите на рабовите за да се обезбеди стабилност, прилагодување на моќ пред гравирање, тоа може да се намали од различни форми во зависност од вашите потреби.Сечење метод : го видов, смолкнување, топол печат.Ве молиме имајте предвид дека откине заштитна фолија пред да го користите, сечење брзина треба да се брза, чиста тоа по гравирање.

Декларирани својства

Најдобри предлози