• Ново
Gildan Мажите Ултра Долг Ракав Памук Маица, Стил G2400, Multipack

Gildan Мажите Ултра Долг Ракав Памук Маица, Стил G2400, Multipack

DEN 252.00
Залиха

Износ

Цврсти материи : 100% Памук; Пепел Сива : 99% Памук, 1% Полиестер; Спорт Сива и Антички Heathers : 90% Памук, 10% Полиестер; Безбедносни Бои и Heathers : 50% Памук, 50% Полиестер.Увезени.Не Затворање затворање.Машина За Миење.Во тешка категорија 6 мл.по sq.yd.ткаенини изработени од 100% НИ памук.Одликувајќи се снимени вратот и на рамената и двоен-игла 7/8" јака и на дното полите за долготрајна удобност и трајност.Класичен одговара обезбедува сите дише удобност сакате.Само правото дебелина за сестрана удобност.Одлично за sleepwear или викенд носат.Достапни во повеќе пакет големини и со различни бои.За работа или спиење, Ултра Памук Возрасни Долг Ракав Т-Маица комбинира само точниот износ на дебелина со само точниот износ на движи околу roominess.Ова е кошула ќе сакаат кога животот повици за повик за удобност и суптилни стил.Gildan е еден од најголемите светски вертикално интегрирани производители на облека и чорапи.Gildan користи памук расте во САД, што претставува најдобра комбинација на квалитет и вредност за Gildan памук и памучни помеша производи.Од 2009 година, Gildan има со гордост се покажува на памук САД марка, лиценциран од памук советот на меѓународно, на потрошувачот производ, пакување и испорака на материјали.Gildan животната средина програма постигнува две основни цели : намалување на нашето влијание врз животната средина и зачувување на природните Ресурси кои се користат во нашите процесот на производство.На сите оперативни нивоа, Gildan е свесен за фактот дека ние функционираме како дел од една поголема единица : на средината во која живееме и работиме.

Декларирани својства

Најдобри предлози