• Ново
Scicalife 1 Поставено Стакло Ткиво Мелница Стакло Клетка на Ткивото Мелница Homogenizer со Pestle Лабораторија Стаклена Цевка за Научни Наука Експеримент 20ml

Scicalife 1 Поставено Стакло Ткиво Мелница Стакло Клетка на Ткивото Мелница Homogenizer со Pestle Лабораторија

DEN 335.76
Залиха

Износ

Направени од врвен квалитет стакло материјали, одлични и големи, корисни и сигурен за вас.Дебелина на стакло е дебела, добар квалитет, фина изработка, одлични перформанси.Биолошките клетки и други потешко мобилен ткива лесно можат да бидат задушени со прекрасен стакло ткиво клетки мелница.Широко се користи за стручни, научни експерименти.Погоден за научни лаборатории, во училница, учење, итн.Кога клипот е ротира, мал конкавна конвексни ангажман помеѓу стаклена цевка и клипот ќе произведува со мелење и сечење ефект.Опис Добро направени на премиум квалитет стакло со минимални термичка експанзија, даваат релативно висока отпорност на температурни промени.Висока температура отпорни и хемиски отпорни, практична алатка во вашата лабораторија.Широко се користи за образование, хемија, истражување, или живот наука апликации.Карактеристики - Материјал : Стакло.- Големина на : 25. 00 X7. 50 X4. 00 cm/ 9. 82 X2. 95 X1. 57 инч.- Капацитет : 10ml.- Направени од врвен квалитет стакло материјали, одлични и големи, корисни и сигурен за вас.- Дебелина на стакло е дебела, добар квалитет, фина изработка, одлични перформанси.- Кога клипот е ротира, мал конкавна конвексни ангажман помеѓу стаклена цевка и клипот ќе произведува со мелење и сечење ефект.- Биолошките клетки и други потешко мобилен ткива лесно можат да бидат задушени со прекрасен стакло ткиво клетки мелница.- Широко се користи за стручни, научни експерименти.Погоден за научни лаборатории, во училница, учење, итн.Пакет Вклучувајќи сет 1 x ткиво мелница.

Декларирани својства

Најдобри предлози