• Ново
Intel D925XECV2 Сокет 775 ATX Плоча со Gigabit LAN, USB & Аудио

Intel D925XECV2 Сокет 775 ATX Плоча со Gigabit LAN, USB & Аудио

DEN 11972.64
Залиха

Износ

Intel Десктоп Одбор D925 XECV2 Сокет 775 Плоча Општите Карактеристики : Intel 925 XE чипсет Штекер 77. 24-pin ATX моќ конектор ATX Форма Фактор Поддржува Хипер-Провира Технологија. 1066/800/533 MHz Front Страна Автобус Поддржува до 4 GB DDR2 400/533 MHz.Еден (1) UDMA/33/66/100 IDE контролер Еден (1) флопи диск контролер.Четири (4) Serial ATA (SATA) контролори.Оваа Intel Десктоп Одбор D925 XECV2 е оптимизиран да се достави нови нивоа на перформанси за обичните корисници и high-end гејмери!Врз основа на Intel 925 XE чипсет кој Интел напредни перформанси архитектура, овој Intel Десктоп Одбор D925 XECV2 со Intel Матрица Складирање Технологија носи нови нивоа на перформанси на десктоп, со комбинирање на поддршка за 1066/800 MHz систем автобус, dual channel DDR2 533/400 SDRAM меморија и PCI Express x16 графика!Премиум карактеристики како Gigabit LAN, USB порти, интегрира аудио и поддршка за Intel Pentium 4 процесори со Хипер-Провира Технологија, вклучувајќи Екстремни Издание makethe Intel Десктоп Одбор D925 XECV2 совршен избор за вашиот екстремни перформанси потреби!.

Декларирани својства

Најдобри предлози