• Ново
Waveshare Пи Нула USB Адаптер USB-Микро да USB-ЕДЕН Адаптер за Малина Пи Нула/Нула W/Нула ПОТ Директно Pluggable во Компјутерот преку USB Порт им Овозможува на Напојување и USB OTG

Waveshare Пи Нула USB Адаптер USB-Микро да USB-ЕДЕН Адаптер за Малина Пи Нула/Нула W/Нула ПОТ Директно Pluggable

DEN 239.76
Залиха

Износ

Компатибилен со Нула V1.3/Нула W/Нула ПОТ.USB-приклучок директно pluggable во компјутерот преку USB порт.Напојување и USB OTG се исто така достапни.Управување со Малина Пи Нула преку SSH конекција.Конфигурирање на Нула како VNC сервер и пристап преку VNC клиентот.

Декларирани својства

Најдобри предлози