• Ново
AMD A4-3300 АПУ со AMD Radeon 6410 HD Графика 2.5 GHz Штекер FM1 65W Dual-Core Процесор - Мало AD3300OJHXBOX

AMD A4-3300 АПУ со AMD Radeon 6410 HD Графика 2.5 GHz Штекер FM1 65W Dual-Core Процесор - Мало AD3300OJHXBOX

DEN 2159.76
Залиха

Износ

На AMD Фузија АПУ (Забрзана Обработка на Единица) ви овозможува да го конфигурирате мали-форма-фактор, долго-батерија-живот Компјутери дека потрошувачите жедни, додека овозможување на моќен, следната генерација на визуелни искуства кои може да се постави ви освен и да помогне да се создаде конкурентна предност во хипер-конкурентна на пазарот.Забрзана обработка на единица (АПУ) е обработка на системот што вклучува дополнителна обработка способност дизајниран за да се забрза еден или повеќе видови на пресметки надвор од ПРОЦЕСОРОТ.AMD е најдобро да се наоѓа на оваа адреса инженеринг предизвик, во двата x86 процесор технологија и индустрија-водечки графичкиот процесор технологија.Ова може да вклучува графика процесорска единица (GPU), поле-програмабилни портата array (FPGA), или слични специјализирана за обработка на системот.Варијации на употреба на овој термин вклучува маркетинг-на основа варијанта во која АПУ е опишан како обработка на уред кој ги интегрира на ПРОЦЕСОРОТ и графичките картички на истата умираат, со тоа подобрување на цената на пренос помеѓу овие компоненти, додека намалување на потрошувачката на енергија.APUs исто така може да вклучува видео обработка и други одредена апликација акцелератори.

Декларирани својства

Најдобри предлози