• Ново
ASUS РОГ Strix Z490-E Игри Z490 - WiFi 6, LGA 1200 (Intel 10 Генерација) ATX Игри Плоча, 14+2 Моќ Фази, DDR4 4600, Intel 2.5 Gb Ethernet

ASUS РОГ Strix Z490-E Игри Z490 - WiFi 6, LGA 1200 (Intel 10 Генерација) ATX Игри Плоча, 14+2 Моќ Фази, DDR4

DEN 9572.64
Залиха

Износ

Робустен Моќ Решение : 14+2 моќ фази со Pro Cool II моќ конектор, високо-квалитетни алуминиумски chokes и издржливи кондензатори за да се обезбеди сигурен енергија дури и кога им помогнам на CPU перформанси на граница. 11 секира) и Intel 2.Голем број на индивидуализира прилагодувања се достапни за искусни overclockers, и autotuning опција е достапна за почетници.РОГ Strix Z490-E Игри карактеристики ПИ додатоци и интуитивен dashboards да ви помогне да се overclock и tweak различни параметри, лесно РОГ ПИ Overclocking е интелигентна алатка која ви помага да добиете најмногу од вашиот изгради со автоматски профилирање вашиот ПРОЦЕСОР и систем за ладење да се предвиди оптималната напон и фреквенција settings.На РОГ Strix Z490-E (Wi Fi 6) Игри плоча е дизајниран да се справат со барањата на 10-тата Генерација на Intel Core процесори, со зголеми моќта испорака и оптимизиран за ладење дизајн обезбедување на поголема површина за дисипација на топлина.

Декларирани својства

Најдобри предлози