• Ново
HPS AST-138 6061 T6 Лесна Алуминиумска Круг Директно Цевки, 16 Колосек, 1' Должина, 1-3/8 OD, 0.065 Ѕид Дебелина

HPS AST-138 6061 T6 Лесна Алуминиумска Круг Директно Цевки, 16 Колосек, 1' Должина, 1-3/8 OD, 0.065 Ѕид Дебелина

DEN 363.12
Залиха

Износ

HPS 1-3/8" 16 Мерач 6061 T6 Алуминиум Права Цевка во 1 Нога Должина најчесто се користи во индустријата, автомобилската, морски и воздушната индустрија; Одлични за сопствени изработка на проектот, како што се DIY на воздухот, системи за ладење, турбо интеркулер цевки setup бидејќи 6061 алуминиум е најпопуларниот и разноврсна легури, и е најмалку скап на топлина лечи алуминиумски легури.HPS алуминиумски круг цевки се продава во T6 состојба, идеален за пила, обработка, пескарење и полирање.На алуминиумска цевка може да се полира, но поради мекоста на алуминиум, мора да се внимава да не се отстрани премногу материјал, особено во област во близина на било завари.Технички Карактеристики : Тип На Производ : Алуминиумско Директно Цевки.Материјал : 16 Мерач 6061-T6 Алуминиум.Цевка надворешен Дијаметар : 1-3/8" (35mm).Должина : 1 Нога.Дебелина на ѕид : 0.065" (1.65 mm).Забелешка : HPS НЕ препорачуваме 6061 Алуминиум да се користи за издувни системи.

Декларирани својства

Product Type:
Aluminum Straight Tubing. Material

Најдобри предлози