• Ново
Зголемете Модул, DC-DC Дигитални Напон на Чекор до Чекор надолу Модул Зголеми Долар Конвертор Одбор 38V 6A 100 x 80mm

Зголемете Модул, DC-DC Дигитални Напон на Чекор до Чекор надолу Модул Зголеми Долар Конвертор Одбор 38V 6A

DEN 758.16
Залиха

Износ

ПРЕДНОСТ : Користење на напредни микропроцесори, на конвертор може точно да се прилагоди излезниот напон и струја.МЕМОРИСКА ФУНКЦИЈА : мемориската функција поддржува чување на 10 групи на параметри и може слободно да се чуваат или се сеќава.ПОДДРЖАНИ КАРАКТЕРИСТИКИ : конвертор поддржува излезниот напон стабилност функција и константен напон и постојан струја регулатива функција.ПОКАЖУВААТ РЕАЛНО ВРЕМЕ НАПОН, СТРУЈА, МОЌНОСТ И КАПАЦИТЕТ : 4 цифрен екран може да се покаже во реално време напон, струја, моќност и капацитет, и можете да одберете automatic или manual прикажување во чекор.БЕЛЕШКА : Постојат излез(НАДВОР), константен напон(CV), постојан струја(CC) индикатор светлото што го покажува во реално време државата.Спецификации : Влезен Напон : DC 10~40 V за Внесување на струјата : 0~8 Излезен Напон : DC 0~38 V Излезна Струја : 0~6 Напон Резолуција : 0.01 V Сегашната Резолуција : 0.001 Моќ Резолуција : 0.001 W Капацитет Резолуција : 0.001 АХ Max.Конверзија Ефикасност : 80% Оперативни Температура : -40~+ 85 Фреквенција : 150 KHz Големина : 100 x 80mm / 3.93 x 3.15" Пакетот Вклучува : 1 x Конвертор Модул.

Декларирани својства

Најдобри предлози