• Ново
Hasde Метал Monocular Телескоп, Доказ Мини Преносни Фокус Teles, 8x30 HD Компактен Monocular за Птицата Гледа Спортски Патување Кампување Пешачење Лов и Активности на Отворено

Hasde Метал Monocular Телескоп, Доказ Мини Преносни Фокус Teles, 8x30 HD Компактен Monocular за Птицата Гледа

DEN 511.20
Залиха

Износ

Сите слики се професионално колор-кодирани, но поради различни амбиентална светлина и различни екранот прилагодувања на уредот, може да има некои отстапувања помеѓу сликите можете да го видите и ставки за себе.Обезбеди најдобар поглед во вашиот отворено авантури.Оваа monocular нуди 10 X зголемување и 28mm цел дијаметар.Вие само може да се лизга во вашиот џеб и го донесе по каде и да одите.Азот гас purging испорачува понатаму водоотпорни перформанси.1"Гледање на далечина : 3 м-1000 m(Ако времето е добар)Пакет листата : .1 x Monocular1 x Pouch1 x Lanyard1 x Избрише cloth Note : 1.Целосно мулти-обложени леќи - квалитет Ba K4 Зелена филм призма и целосно мулти-обложени леќи се зголемува светлина трансмисија, испорачува посветла, поостри, појасно и со поголема разлика од слики.Лесен за употреба - со компактни pocketed големина, оваа мини monocular е лесен за употреба со една рака.Широка примена -идеален за патување, лов на диви животни, кампување, планинарење, риболов, качување, пловењето, голф, концерти, птицата гледа, целна снимањето и активности на отворено и сл.Добро за спортски настани, концерти, птицата гледа, кампување, риболов, голф, обемот и патување.Функција : *1.

Декларирани својства

Model:
30X25
Magnification:
8X
Color:
atmospheric black
Eyepiece:
15 mm
Objective:
25 mm
Coating:
objective lens eyepiece FMC Green film, eyepiece is blue film
Prism:
BAK4
Tripod:
unsupported
Material:
aluminum alloy external rubber shock-absorbing
Size:
approx. 9 x 2.8cm / 3.54 x 1.1
Viewing distance:
3 m-1000 m(If the weather is good)
Package list:
.
1 x Monocular :
1 x Pouch :
1 x Lanyard :
1 x Wipe cloth :
1.All pictures are professionally color-coded, but due to the different ambient light and different display device settings, there may be some deviations between the pictures you see and the items themselves. Please understand. :
2.The data is measured manually, there may be some deviation, but it does not affect the use. :

Најдобри предлози

FMOGE 16x52 Оптички Зум Monocular Телескоп, Ден Ноќно Патување Monocular Телескоп,за Птици Гледа/див свет/Лов/Кампување/Пешачење/Туризам/Armoring/Live
  • Ново

FMOGE 16x52 Оптички Зум Monocular Телескоп, Ден Ноќно Патување Monocular Телескоп,за Птици Гледа/див свет/Лов/Кампување/Пешачење/Туризам/Armoring/Live

DEN 679.20

Вашето задоволство е наш приоритет.Погоден за Голф, Обемот, Кампување, Планинарење, Риболов, Птицата гл�