• Ново
Lovejoy 6506 Големина 1030 Мрежа Spacer Спојка Вратило Центар, Инчен, 0.875 се Роди, 1200 во lbs Номинална вртежен момент, 0.1875 Keyway Ширина

Lovejoy 6506 Големина 1030 Мрежа Spacer Спојка Вратило Центар, Инчен, 0.875 се Роди, 1200 во lbs Номинална

DEN 2192.16
Залиха

Износ

Мрежа спојки, еден вид на флексибилни цевки, флексибилна употреба на мрежа, кој се вклопува во дупчиња центри за пренос на вртежен момент и форумот ротациона неусогласеност.Поддржува константна аголна неусогласеност до 0.За користење со Lovejoy 1000 серија мрежа спојка собрание (се продава одделно).Вратило misalignments се генерално или паралелно или рапави и да предизвика компликации да се емитува ротациона моќ од еден вратило на друг, во форма на стрес, носивост, вибрации и други сили, кои се разликуваат од еден тип на неусогласеност на друг.

Декларирани својства

Најдобри предлози