• Ново
Безбедносната Камера,Безжични Home HD Камера Бебе Монитор 1080P HD Резолуција двонасочна Гласовен Повик Инфраред Ноќ Визија Користат за Следење на Младата Безбедност

Безбедносната Камера,Безжични Home HD Камера Бебе Монитор 1080P HD Резолуција двонасочна Гласовен Повик Инфраред

DEN 247.20
Залиха

Износ

HD резолуција : 1080 P HD резолуција, 2 милиони пиксели, појасни слики.Инфраред ноќ визија : Дизајниран со две високо-моќ инфраред светла, автоматски прекинувач слика режим во текот на денот и ноќта.Интелигентни следење : автоматски фотографира својата траекторија следење и снимање, снимањето абнормални динамика на целиот процес.Приватност маскирање : еден-клик поставување, леќа маскирање статус, ефикасна заштита на приватноста, направи да се чувствуваат поудобно.Двонасочна гласовен повик : комуникација е бариера-бесплатно, квалитетот на звукот е јасно и не заглавени.Тип : Безжичните Camera Pixel : 2 милиони денари (dpi)Стил : Купола camera Image сензор : 1/3 прогресивна cmos Horizontal дефиниција : 2000 (TVL)Минимум осветлување : 0.005 (Лукс)Резолуција : 1920*1080 PLens : 4 (mm)Јачина на бучава сооднос > 48 (db)Светлото надомест : support Size : 100*100*90 (инчи) Shutter : adaptive Alarm функција : интелигентни alarm Material : пластични steel Use средина : indoor Effective растојание : 15 meters Surveillance на камерата леќи на камерата : 4 [email protected] Lens фокусна должина : 4mm PTZ контрола : хоризонтална 340 C вертикална 90 CComputer Следење : Support Infrared светлина зрачењето на далечина : 10 метри.

Декларирани својства

Најдобри предлози