• Ново
Мајка на Перл Пломба Уметност Пеперутка Цвет Лак Дрво за Заклучување Копче за Накит Trinket Богатство Кутија Случај Градите

Мајка на Перл Пломба Уметност Пеперутка Цвет Лак Дрво за Заклучување Копче за Накит Trinket Богатство Кутија

DEN 6240.00
Залиха

Износ

Убава дизајн и светкава бои на мајката на бисер.Поединечно со уникатни рачно изработени корејски традиционалните мајка на бисер пломба техника која траеше од 1.000 години.Големина : 9.4"W x 4.9"D x 3.9"H (24 x 12.5 x 10cm).Мајката на бисер дизајн на оваа накит кутија опишува сликата на целосно bloomed дивите црешни и пеперутки лебди над нив.Елаборатот украсување со iridescence на сложена мајка на бисер дизајни го прави здивот дел за чување на лични модни елементи.На елегантно дизајниран традиционалните корејски риба заклучување дава убава самоувереност на овој накит кутија.Риба чии очи остануваат отворени дури и додека спие е популарна guard за да го задржи бдеење лично богатство.

Декларирани својства

Најдобри предлози